Wakacje

Odsłony: 688

Zapraszamy na wakacje w Tatrach w Leśnym Dworku.

Szukacie miejsca do spędzenia wakacyjnego urlopu, Leśny Dworek to idealne miejsce. Znajdzie u Nas nie tylko komfortowe i przestronne pokoje, smaczną kuchnię i liczne udogodnienia w samym budynku, ale również moc atrakcji w okolicy. Niektóre z nich prezentujemy poniżej:

Morskie Oko
Najpopularniejszy szlak turystyczny w polskich Tatrach, w sezonie pokonują go tysiące turystów. To co ich przyciąga to stosunkowo łatwa trasa wyłożona asfaltem trasa(choć długa 9km), a także niesamowita panorama Tatr, która rozciąga się nad samym Morskim Okiem. Po drodze zobaczyć można również wodogrzmoty Mickiewicza, powyżej tych wodospadów rozpoczyna się cieszący się również dużą popularnością szlak do Doliny Pięciu Stawów.

 

 

Dolina Kościeliska
Ustepująca popularnością jedynie Morskiemu Oku trasa biegnie dnem doliny, dzięki czemu jest zdecydowanie bardziej górska, choć w wiekszość jest płaska, nie powinna więc stanowić wyzwania dla większości z Was. Po drodze zobaczyć można również wąwóz Kraków oraz Jaskinię Mroźną. Szlak nie jest długi - ok.1,5 godziny w jedną stronę, kończy się w schronisku na Hali Ornak, stąd udać można się jeszcze na Smreczynski Staw.

 

Termy Szaflary
Termy Szaflary to kompleks basenów termlanych położony 2km od Leśnego Dworku, to idealne miejsce do wypoczynku dniu na stoku lub górskich szlakach. W skład kompleksu wchodzą baseny zewnętrzne oraz wewnętrzne o łacznej powierzchni prawie 1000m2. Woda o temperaturze 30-38 C, która je wypełnia pochodzi z odwiertu głębionowego, a jej skład działa leczniczo na układ mięśniowo-kostny, łagodzi objawy chorób skórnych oraz poprawiaja samopoczucie. Jej zdrowotne działanie dodatkowo potęgują urządzenia do hydromasażu (m.in. bicze wodne, jeżyki gejzery wodne oraz urządzenia do masażu karku) w które wyposażone są baseny. Liczne atrakcje czekają również na młodszych gości, są to m.in. zjeżdzalnie wodne, rwąca rzeka czy siatka do wspinaczki rozpięta nad basenem, a także brodzik dla najmłodszych.

Terma Bania
Terma Bania to nowo powstały obiekt położony w sercu Białki Tatrzańskiej. Położony w atrakcyjnym rejonie Podhala kompleks obejmuje baseny termalne, funkcje aquaparkowe, saunarium oraz Instytut Wellness & SPA.<br>
- Powierzchnia obiektu to 8 580,33 m2.
- Niecki basenowe zajmują 1 382,67 m2 z czego aż 561,81 m2 stanowić będą te umieszczone na zewnątrz obiektu.
- Woda termalna wydobywana jest z głębokości 2500 m.

Termy Chochołów
Termy w Chochołowie to nowoczesny obiekt rekreacyjno – wypoczynkowy składający się z kilku różnych basenów zasilanych wodami geotermalnymi pochodzącymi z odwiertu głębinowego. Powierzchnia term ma wynieść 18 000m2. Utrzymane mają być w regionalnym stylu, wybudowane w dużej części z drewna.

 

Ścieżki rowerowe
Biały Dunajec to także idealne miejsce dla miłośników dwóch kółek, na rowerzystów czekają liczne trasy ciągnące się na wzgórzach wokół samej wsi. Rozciąga się z nich wspaniały widok na Tatry, a także malowniczo w dole położony Biały Dunajec. O ciekawości tras niewątpliwe świadczy fakt, iż corocznie jeden z etapów Tour de Pologne rozgrywany jest własnie u Nas.